Produkcija/Plūmes/Mājas plūmes

Koki aug spēcīgi, veido plašu, ieapaļu vainagu ar resniem zariem. Ziemcietība vidēja. Ražot sāk vēlu, ļoti ražīga. Augļu noturība kokā laba, transportējot neizturīgi. Augļi ienākas augustā beigās, septembra sākumā. Augļi palieli vai lieli, dzelteni vai zaļgandzelteni. Mīkstums sulīgs, ļoti garšīgs. Pašauglīga. Zied vidēji vēlu. Der kā apputeksnētāja vēlu ziedošajām šķirnēm: “Lāse”, “Latvijas Dzeltenā olplūme” u.c.

Lasīt tālāk

Koki vidēja lieluma. Ražo regulāri. Ātrražīga – ražot sāk 3. gadā pēc stādīšanas. Ziemcietība tāpat kā augļu kvalitāte atkarīga no ražas lieluma. Pēc pārāk bagātīgas ražas koku ziemcietība ir zema, tāpēc raža jānormē. Augļi ienākas septembrī, reizēm oktobra sākumā, lietojami desertam un pārstrādei. Augļi labi turas kokā, neplaisā. Augļi vidēji lieli, ar sārtu vai tumši rozā virskrāsu. Mīkstums dzeltens, salds, sulīgs, ar teicamu garšu. Ienākas septembrī – oktobra sākumā. Pašauglīga. Zied vidēji agri, ļoti bagātīgi. Ļoti laba citu vidēji agri ziedošu šķirņu apputeksnētāja.

Lasīt tālāk

Koks liels vai vidēja auguma, vainags plats, skeletzari izturīgi. Koki izturīgi pret sudraboto lapu slimību un kauleņaugu sausplankumainību. Zied agri, ziedi salnās izturīgi. Pašauglīga. Ražot sāk agri, ražo bagātīgi un regulāri. Augļi ienākas augusta otrajā pusē, nogatavojas nevienmērīgi. Lietainā laikā augļi stipri plaisā un pūst. Bieži sveķo. Labvēlīgos laika apstākļos augļu raža liela. Nogatavojušies augļi birst, neuzglabājas, transportējot neizturīgi. Augļi palieli, iegareni apaļi, rozīgi ar viegli sārtu apsarmi. Mīkstums iedzeltens, sulīgs, saldskābs. Lieliska deserta šķirne.

Lasīt tālāk

Koks neliels. Šķirnes lielākā priekšrocība ir veidot mazu augumu, sekmīgi augt, agri un bagātīgi ražot. Mazā auguma dēļ var stādīt sabiezināti, piemērota mazdārziem. Taču vainaga vieglās kopšanas un ērtās ražas novākšanas dēļ var būt ienesīga arī komercdārzu stādījumos. Vainags plašs, ieapaļš. Zied vidēji vēlu, pašauglīga. Augļi attīstās bagātīgi, ražo regulāri. Augļi ienākas augusta sākumā, vidū. Auglis paliels, izstiepti ovāls, tumši violets, ar vieglu, zilganu krāsojumu un pelēcīgu apsarmi. Mīkstums dzeltens, skrimšļains, ar labu, saldu garšu.

Lasīt tālāk

Koks sākumā aug spēcīgi, vēlāk pārlieku augstā ražība var augumu stipri ierobežot. Vainags neregulārs, ieapaļš. Ziemcietība laba, pieticīga šķirne. Zied vidēji agri, bagātīgi. Pašauglīga, laba citu šķirņu apputeksnētāja. Ražot sāk 2. – 3. gadā. Ražo bagātīgi katru gadu, ja vien sals ziemas beigās neiznīcina ziedpumpurus vai pavasar salnās nenosalst ziedi. Augļi ienākas septembrī, samērā vienlaicīgi, gatavi augļi nebirst.  Augļi vidēji lieli, ovāli, tumši oranžsarkana miza. Mīkstums zaļgani dzeltens, saldskābs, patīkams.

Lasīt tālāk

Jauna Latvijas šķirne. Koks samērā spēcīga auguma, zari veidojas plaši izvērsti. Šķirne labi ražo uz divgadīgiem, trīsgadīgiem augļzariem. Lai bagātīgāk veidotos augļzariņi, pavasarī vēlams saīsināt viengadīgo dzinumu galus. Lai augļi iegūtu skaistu virskrāsu, tiem jānodrošina maksimāls izgaismojums, izgriežot zarus, kas aug vertikālajā plaknē. Zied vidēji agri. Augļi ir dzintardzeltenā krāsā ar nedaudz sārtu vaidziņu, vidēja izmēra, masa 30 – 45 g. Gatavm auglim medaina garša. Mīkstums dzeltens, vidēji blīvs, sulīgs ar labu garšu. Ienākšanās laiks 7 – 10 dienas pēc šķirnes Komēta. Augļi kokā noturīgi. Pareizi un laicīgi novākti augļi transportējot izturīgi. No lapu sausplan…Lasīt tālāk

Koka augums ir spēcīgs, vainags vidēji blīvs, pirmajos gados grūti kopjams. Ražot šī šķirne sāk trešajā gadā pēc stādīšanas. Augļi ir ovāli, ļoti skaisti- sārti violeti ar nelieliem brūnganiem punktiņiem. Miziņa samērā bieza,augļa mīkstums skrimšļains, ar saldskābu garšu. Augļi ienākas nedaudz pirms ‘Viktorijas’.
Šķirne ir pašneauglīga, bet kā apputeksnētājs der visas vidēji ziedošās šķirnes. Ļoti ražīga, turklāt koks samērā labi veic augļu “pašretināšanu” jeb lieko augļaizmetņu nomešanu. Ziemcietīgu. Šķirne ir jūtīga pret nepietiekamu mitruma daudzumu.

Lasīt tālāk

Vasaras šķirne. Koki vidēja auguma, pastāvu vainagu, sāk ražot 4. gadā. Ražo vidēji labi, regulāri. Ziemcietīga, izturīga pret slimībām. Augļi ienākas augusta sākumā – vidū, lieli, apaļi, sarkanvioleti, ar ļoti garšīgu un aromātisku mīkstumu. Daļēji pašauglīga, apputeksnētājs – “Viktorija”.

Lasīt tālāk

Koki vidēja auguma, pašauru, maz zarotu vainagu. Piemērota vēlu ziedošo šķirņu apputeksnēšanai. Daļēji pašauglīga, zied vēlu. Ražo labi un regulāri. Augļi ienākas ļoti vēlu – septmebra beigās, oktobra sākumā, ienākšanās vienlaicīga. Augļi vidēji lieli, iegareni, tumši violeti vai zili, garša laba. Transportējot izturīgi.

Lasīt tālāk

Koks veido ieapaļu vai augsti ovālu vainagu. Koka ziemcietība vidēji laba, to ietekmē ražas lielums. Zied agri vai vidēji agri. Šķirne ir pašauglīga un laba citu agri ziedošu šķirņu apaugļotāja. Ražot sāk agri, ražo bagātīgi un regulāri. Augļi nogatavojas septembra pirmajā pusē. Tie palieli vai lieli, forma apaļa vai ovāla. Miza bieza, stingra, tumši sarkani violeta, ar dzelteniem punktiem un zilganu apsarmi. Mīkstums zaļgani dzeltens, pastingrs, sulīgs, saldskābs, ar vidēji labu garšu. Augļi kokā noturīgi.

Lasīt tālāk

Koki vidēja auguma, ziemcietīga. Augļi ienākas agri – augusta sākumā. Augļi lieli, apaļi, dzelteni, ar sārtiem punktiem saules pusē. Mīkstums dzeltens, sulīgs, aromātisks, ar ļoti labu garšu. Kauliņš atdalās labi. Ražot sāk 3. – 4. gadā, ražo labi un regulāri. Apputeksnē “Viktorija” un citas vidēji agri ziedošas šķirnes.

Lasīt tālāk

Vidēji lieli un lieli augļi, tumši sarkani, ar zilganu apsarmi. Pašauglīga, labi apputeksnē citas šķirnes, zied vidēji agri. Laba ziemcietība, ienākas augusta beigās.

Lasīt tālāk

Augļi ir vidēja lieluma, apaļi, ar tumši dzeltenu pamatni un ar sārtu pārklājumu. Mīkstums ir tumši dzeltens, mīksts, aromātisks. Koks ir vidēja auguma, stāvs. Laba izturība pret slimībām.

Lasīt tālāk

Ienākas augusta otrā pusē, salda, garšīga, pašneauglīga,

apputeksnētāji Ulenas renklode, Zaļā renklode, Nansi mirabele.

Lasīt tālāk

Ļoti agras, jūlija sākumā, saldas, neliela izmēra zili violetas plūmes. Kauliņš atdalās labi. Salizturība laba, Apputeksnējas ar citām vidēji agri zidošām plūmēm.

Lasīt tālāk
Augļi ienākas septembra vidū. Tie ir vidēji lieli līdz lieli, ļklasiskas formas, tumši sarkani ar violetu apsarmi. Plūmes stingras, kauliņš atdalās labi, ar teicamu garšu.Koki vidēja auguma. Zied vidēji agri. Ražīga, ziemcietīga, ar labu slimībizturību. Daļēji pašauglīga šķirne, apputeksnējas ar vienlaicīgi ziedošām mājas plūmēm.
Lasīt tālāk
Plūmes ienākas augusta beigās,  vidēji lielas, ovālas, tumši sarkanvioletas ar zilu apsarmi. Mīkstums blīvs, sulīgs, aromātisks, kauliņš atdalās ļoti labi. Koks neliela auguma, ar skraju vainagu. Ražot sāk agri. Zied vidēji agri.Pašauglīga šķirne,ziemcietīga, ražīga un slimībizturīga.
Lasīt tālāk
Plūmes ienākas augusta beigās. Tās ir dzeltenas ar sarkanu virskrāsu, blīvas ar ļoti labu garšu.Koks pastāvs ar spēcīgiem zariem. Viegli veidojams vainags. Zied vidēji agri.Ražo stabili un noturīgi. Slimībizturīga. Pašneauglīga apputeksnējas ar citām vienlaicīgi ziedošām mājas plūmju šķirnēm.
Lasīt tālāk
Plūmes lielas, skaistas, dzeltenas ar nelielu sārtumu,ļoti garšīgas. Daļēji pašauglīga, zied vēlu. Ienākas augusta beigās, septembra sākumā. Augļi stingri, maz birst un neplaisā. 
Lasīt tālāk

Plūmes ienākas vēlu, tumši violetā krāsā ar pelēkzilu apsarmi. Mīkstums sulīgs, ļoti salds, stingrs. Kauliņš no mīkstuma atdalās vidēji labi.Koks veido ļoti plašu un noturīgu vainagu līdz 3m augstumā.  Ziemcietība vidēja. Zied vidēji vēlu, pašneauglīga. Labākā apputeksnētāja ir šķirne „Viktorija”.

Lasīt tālāk